Bursa Sanayi ve Ticaret Odası BTSO – Hizmet İhracatçıları Birliği HİB Yazılım ve Bilişim Komite Toplantısı

08 Ocak 2019Bursa Sanayi ve Ticaret Odası’ndan gelen heyet, 20 Kasım 2018 tarihinde Birliğimizde gerçekleştirilen Yazılım ve Bilişim İhracatı Strateji Çalıştayı’na katılımlarından sonra, yeni kurulan Yazılım ve Bilişim Komitesi Başkanı Sn. Kamil Orman’ı HİB’de ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Gerçekleştirilen çalıştayın, üretim potansiyeli ve temsil kabiliyeti yüksek kişilerden oluştuğunu ifade eden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nemli ve BTSO Yazılım Bilişim Komite Başkanı Mustafa Serkan Aksoy, sektörle ilgili önemli konulara yer verildiğini görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, gelecek dönemde sektörü temsil edecek önemli bir üssün İstanbul’da konumlanmış olmasının avantaj olduğunu dile getirdi.

Sektörün genç ve dinamik üyeleri olduğuna vurgu yapan HİB Yazılım ve Bilişim Komite Başkanı Kamil Orman, çalıştayda belirtilen konu başlıklarına ilişkin detayların çalıştayın dinamizmi içinde olgunlaştığını ve böylelikle tarafsız ve inovatif sonuçlar elde edildiğini ifade etti.

Çalıştay raporunun HİB sektör üyeleriyle bilgilendirme ve bilinçlendirme sağlanması adına paylaşıldığını belirten Kamil Orman, ayrıca Bakanlıklara sunulacak ve kamu nezdinde değerlendirilmesine olanak sağlanacak bir rapor üzerinde çalıştıklarının müjdesini verdi.

HİB ve BTSO buluşmasında sektörün uluslararası temsil gücü, yerli ve milli olması ile hızlı karar alınarak uygulanmasında “Birlikten Kuvvet Doğar” inancıyla hareket edildiği vurgulandı. Ayda bir gerçekleştirilen komite toplantılarının katılıma açık olduğunu ifade eden Kamil Orman, Hizmet sektöründe lokomotif olan yazılım-bilişimci üye sayısının her geçen gün arttığını ve yeni temsilcileri üye olarak HİB’de görmekten memnun olacağını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.