9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi 27 - 28 Kasım tarihlerinde Antalya'da düzenlendi

27 Kasım 2019Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonuyla, Birliğimizin sponsoru olduğu,  9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, 27 - 28 Kasım tarihlerinde Antalya'da düzenlendi. Kongreye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı ile yurt içi ve yurt dışı seyahat dünyasından üst düzey temsilciler katıldı.

Türkiye'yi küresel seyahat endüstrisinin geleceğinde daha güçlü bir marka konumuna taşımayı hedefleyen 'Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği' ana teması ile düzenlenen 9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde,  dünya turizm pazarının önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer alarak, turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları ele alındı.

Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı da "Havacılık Sektöründeki Gelişmeler" başlıklı konuşmasında Türkiye'nin turizm ekonomisine olan katkısını ve gelecek hedeflerini aktardı.