UTİKAD Zirve 2019 Etkinliği

10 Ekim 2019Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) tarafından 10 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilen ve ‘İleriye Dönüşüm' temasıyla düzenlenen UTİKAD Zirvesi, lojistik ve tedarik zinciri sektörünün yoğun ilgisiyle tamamlandı. Zirvede, dijitalleşmeden ekonomiye, teknolojiden çevreye kadar, alanında yetkin isimler ve sektör liderleri, tüm gün boyunca deneyimlerini ve öngörülerini katılımcılarla paylaştı.

Zirveye ev sahipliği yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Birliğimiz Denetim Kurulu üyesi Emre ELDENER, lojistik sektörü ve iş dünyasına ışık tutacak bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Her ortamda vurguladığım gibi bugün yaptığımız işlerin birçoğunu belki de beş yıl içinde yapmayacağız. Yeni iş alanları ve iş yapış şekilleri geliyor. Ayakta kalabilmek için bu değişimi yönetebilmemiz ve değişime entegre olmamız gerekiyor. Bu zirvedeki sunumların ve görüşlerin, gelecek dönem için bir fikir vereceğine inanıyorum” dedi.

Birliğimizin info stand katılımı sağladığı zirvenin açılış konuşmasını, Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker AYCI yaptı. Konuşmasında, ülkelerin artık tedarik zincirleri üzerinden rekabet ettiği bir döneme girdiğini söyleyen Sn. Aycı, “Böyle bir dönemde ürünlerin çok süratli ve ekonomik bir şekilde ilgili adreslere ulaştırılabilmesi gerekiyor. Bu da lojistik sektörünü dünya ticaretinde daha merkezi bir konuma getiriyor. Bu nedenle Hizmet İhracatçıları Birliği  olarak lojistiği stratejik planlarımızda merkeze yerleştirdik” dedi.

HİB Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker AYCI, konuşmasının sonunda, lojistik firmalarını HİB çatısı altında birleşmeye davet ederek Birliğin uluslararası arenada güçlenmesine katkı sağlamalarını istedi.