Uluslararası Nakliyeciler Derneği Geleneksel İftar Yemeği

28 Mayıs 2019Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) Geleneksel İstanbul İftar Yemeği, 28 Mayıs 2019 tarihinde Crown Plaza Asia Hotel’de gerçekleştirilmiştir. Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker AYCI iftar yemeğine ve öncesinde gerçekleştirilen UND Yönetim ve İstişare Kurulu toplantısına katılım sağlayarak Birliğimiz hakkında bilgilendirmeler yapmış ve iftar yemeği kapsamında bir konuşma gerçekleştirmiştir. Birliğimiz Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet ERDOĞAN; Yönetim Kurulu Üyeleri Şahap ÇAK, Kamil ORMAN, Salih Zeki ÇAKIR, Fevzi ÇAKMAK, Ömer GÜLEN ve Kemal YAMANKARADENİZ de kendilerine eşlik etmiştir.

Söz konusu iftar yemeğinin protokol konuşmaları bölümünde, UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin NUHOĞLU ve TOBB UND Lojistik Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halim METE’nin ardından Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker AYCI haziruna hitap ederek Birliğimiz ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunmuş ve sektörün tüm temsilcilerini Birliğimize üye olmaya davet etmiştir.

Hizmet İhracatçıları Birliği’nin kuruluş sürecinde yük taşımacılığı ve lojistik sektörünün verdiği desteğe dikkat çeken M. İlker AYCI, Hizmet İhracatçıları Birliği olarak sektörün talep ve ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanmasına özel önem verdiklerini vurgulamıştır. Benzer sorunların farklı zaman ve platformlarda tekrar tekrar dile getirilmesinin önemli bir soruna işaret ettiğini belirten M. İlker AYCI, verimli ve etkin bir çalışma ile süregelen sorunların çözülebileceğini ifade ederek bu noktada Hizmet İhracatçıları Birliği’nin üzerine düşeni yapacağının altını çizmiştir.

Yük taşımacılığı ve lojistik sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi ve ihracatının can damarı olduğunun altını çizen M. İlker AYCI, birlik olunması halinde sorunların daha rahat bir biçimde aşılacağını belirtmiştir. Hizmet İhracatçıları Birliği olarak sektörün yüküne yük, maliyetine maliyet katmak gibi bir yola girmediklerini ve sektörden gelen talepler çerçevesinde Birliğin giriş aidatı ve yıllık aidat miktarlarının yeniden düzenlenmesi hususunda son genel kurul toplantısında karar aldıklarını ifade eden M. İlker AYCI, özellikle küçük ve orta ölçekli firmaları yeni düzenleme çerçevesinde Birliğe üye olmaya davet etmiştir.