Türkiye Kırgızistan İş Forumu Hakkında

01 Nisan 2022Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’na atıfla alınan bir yazıda T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’un ikili ticari ve ekonomik ilişkileri değerlendirmek amacıyla yapacağı Kırgızistan ziyareti kapsamında, 15 Nisan 2022 Cuma günü Bişkek’te Türkiye- Kırgızistan İş Forumu’nun düzenlenmesi planlandığı; T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş ve Kırgız Cumhuriyeti Ekonomi ve Ticaret Bakanı Sayın Daniyar Amangeldiev’in teşrifleri ile gerçekleştirilmesi öngörülen İş Forumuna katılmayı arzu eden firmalarımızın, 6 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar  verilen https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1385/18302 bağlantısından kayıt oluşturmaları gerektiği belirtilmektedir.Başvuru ve Katılım Koşulları

Başvuru doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir:

İş Forumuna katılım ücretli olup, DEİK üyesi olan firma temsilcilerinin 285 ABD Doları, DEİK üyesi olmayan firma temsilcilerinin 345 ABD Doları tutarındaki ön ödemeyi (avans) aşağıdaki hesaba yatırmaları gerekmektedir:

Hesap Adı DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU
Banka Adı YAPI VE KREDİ BANKASI
Şube Adı GALATASARAY ŞB.
Şube Kodu 495
Para Birimi USD
Hesap No 70531331
IBAN TR910006701000000070531331

Ödeme sırasında açıklama kısmında katılımcı adı soyadı ve “Kırgızistan İF” yazılması gerekmektedir.
Toplam katılım bedeli kayıt oluşturarak, ön ödemeyi gerçekleştiren firma temsilcilerine ayrıca bildirilecektir.
Uçak biletleri, Bişkek’te şehir içi ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından
münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.
Kırgızistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ülkeye seyahatlerde T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen aşı pasaportuna sahip yolcular PCR testinden muaf olup, son doz uygulamasının son 6 ayda yapılmış olması gerekmektedir.
Aşı koşulunu karşılamayan yolcuların varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Kare kodlu test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.