Yazılım ve Bilişim HizmetleriYazılım ve Bilişim Hizmetleri

Yazılım ve bilişim sektörü, küresel çapta hızla büyüme gösteren genç ve dinamik bir sektördür. Eğitim ve yatırım için harcanan maliyetin çok üzerinde katma değer sağlayan sektör; ayrıca ülke doğal kaynaklarını tüketmeden ve yerli sermaye kullanarak üretim verimliliğini tesis etmenin bilinci ile zaman ve mekân gözetmeksizin, hizmet ihracatına öncülük etmektedir.

Yazılım ve Bilişim Sektörü, 2017 yılı itibarıyla 1 milyar doları aşan ihracat hacmi ve genç nüfusu ile Türkiye’de eğitim, sağlık, adalet, güvenlik gibi kamusal alanların yanı sıra ekonomi, bankacılık, iletişim, ulaşım, üretim de dâhil olmak üzere tüm sektörlere katkı sağlayan güçlü bir potansiyele sahiptir.

Hizmet İhracatçıları Birliği, üretim potansiyelinin ihracata dönüştürülmesine yönelik belirlenen 2023 hedeflerine ulaşılması noktasında, önemli yer tutan yazılım ve bilişim sektörüne yönelik; hizmet ihracat kalemlerinin artırılması, ürün ve proje geliştirilmesi ile sektörün tanıtımına yönelik, yurtiçinde ve yurtdışında kamu, özel sektör ve STK benzeri kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmaktadır.
Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Komitesi
Ford Otomotiv San. A.Ş.
Ozan NALCIOĞLU
Telenity İletişim Sistemleri San. Tic. A.Ş.
İlhan BAĞÖREN
Model Bilgi İşlem Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Ayhan DEMİR
Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Alim KÜÇÜKPEHLİVAN
Verisoft Bilgi İşlem Ticaret ve San. A.Ş.
Onur ALVER
Teknopalas Yüksek Teknoloji Sist. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Fahrettin OYLUM
Kora Analitik Çözümler San. ve Tic. Ltd. Şti.
Gönül KAMALI
VL Media A.Ş.
Özgür KARAYALÇIN
Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.
Atilla LİSE
Logo Yazılım San. ve Tic. A.Ş.
Akın SERTCAN