Sağlık HizmetleriSağlık Hizmetleri

Sağlık Hizmetleri, insanların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ve daha sağlıklı bir topluma erişim açısından hayati bir öneme sahiptir. Söz konusu sektörde faaliyet gösteren firmalar insanların hayatlarına doğrudan dokunarak birey ve toplum hayatı açısından önemli bir katkı sağlamaktadır.

Türkiye Sağlık Hizmetleri alanında, özellikle son dönemde dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girmiştir. Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmalar özellikle coğrafi konumun sağladığı lojistik avantajlar, yüksek hizmet tecrübesi, uygun maliyetli nitelikli iş gücü ve hızlı karar alabilen dinamik yapıları ile yüksek kalitede hizmet sunmaktadırlar.

48 JCI onaylı sağlık merkezine sahip olan Türkiye International Medical Tourism Journal tarafından dünyadaki en iyi 3. sağlık turizm destinasyonu seçilmiştir. Özel ve kamu sağlık kuruluşları yurtdışından gelen hastaların ulaşım ve konaklamalarını konusunda yardımcı olarak hastaların ziyaretleri sırasında rahat etmelerini sağlamakta, ayrıca bir bekleme listesi olmaması sayesinde hastaların tedavi süreçleri zamanında ilerleyebilmektedir.

Dünyaca ünlü doktorları, nitelikli sağlık çalışanları ve birinci sınıf medikal teknolojisi ile hizmet sunan Türkiye Sağlık Sektörünün sahip olduğu yüksek potansiyel ile önümüzdeki dönemde de küresel pazar payını önemli ölçüde arttıracağı öngörülmektedir.